Zaproszenie na spotkanie dla osób, które chciały by mieć psa przewodnika

Szanowni Państwo,

W ramach projektu „Budowa kompleksowego systemu szkolenia i udostępniania osobom niewidomym psów przewodników oraz zasad jego finansowania” organizujemy kolejne spotkanie dla osób niewidomych i z poważnymi problemami wzroku, które chciałyby mieć psa przewodnika. Poniżej zamieszczamy komunikat.

 Spotkanie dla osób, które chciałyby mieć psa przewodnika

W ramach projektu, o którym już Państwa wielokrotnie informowaliśmy, dotyczącego wypracowywania standardów szkolenia psów przewodników w Polsce i przeprowadzenia szkolenia kadry i psów według wypracowanych standardów Polski Związek Niewidomych przygotował spot i film  zachęcający do posiadania psa.

Chcielibyśmy zaprosić ma kolejne spotkanie wszystkie osoby niewidome i z bardzo poważnymi problemami wzroku na zdalne spotkanie 25 lutego 2021 roku. Spotkanie odbędzie się na platformie ZOOM. W czasie spotkania dowiedzą się Państwo o:

– idei posiadania psa przewodnika i jego roli w życiu osoby niewidomej;

– możliwościach wynikające z posiadania psa przewodnika;

– aspektach prawne dotyczących psa przewodnika;

– tym co trzeba zrobić,  aby stać się posiadaczem psa przewodnika;

– odpowiedzialności jaka wynika z posiadania psa przewodnika;

– tym po co są opracowywane standardy i co zyskamy wprowadzając je w życie.

Obejrzymy także ciekawy kilkuminutowy film z audiodeskrypcją, na którym osoby posiadające psa dzielą się doświadczeniami.

A zatem spotkanie 25 lutego na platformie ZOOM. Rozpoczęcie o godzinie 10.00, przewidujemy do 3 godzin. Chętne osoby prosimy o zgłaszanie się pod adres mailowy: ioptulowicz@pzn.oprg.pl

Spotkanie odbędzie się jeśli zgłosi się minimum 10 osób.

A już z dzisiaj mogą Państwo obejrzeć spot filmu pod linkiem https://youtu.be/FT4RlOfJZzI