Struktura PZN OZ

Polski Związek Niewidomych posiada od roku 2001 osobowość prawną, a od roku 2004 jest Organizacją Pożytku Publicznego. Najwyższą władzą w Okręgu jest Okręgowy Zjazd Delegatów. W okresie międzyzjazdowym najwyższą władzą jest Zarząd Okręgu w skład którego wchodzą Prezes Zarządu i 3 Wiceprezesów, Sekretarz Zarządu, Prezesi Kół Terenowych oraz Skarbnik, jeżeli zostanie wybrany. Między posiedzeniami Zarządu władzę sprawuje Prezydium Zarządu.

Skład Prezydium Zarządu OZ:

  1. Lech Borucki – Prezes Zarządu Okręgu
  2. Justyna Jastrzembska – Wiceprezes Zarządu Okręgu
  3. Teresa Kowalska – Wiceprezes Zarządu Okręgu
  4. Dorota Radzka – Wiceprezes Zarządu Okręgu
  5. Józef Małosek – Sekretarz Zarządu Okręgu, Dyrektor Okręgu

Organem kontrolującym jest Okręgowa Komisja Rewizyjna

Skład Okręgowej Komisji Rewizyjnej:

  1. Krystyna Nowak – Przewodnicząca OKR
  2. Bogdan Zakrzewski – Wiceprzewodniczący OKR
  3. Mieczysław Halasz – Sekretarz OKR
  4. Wanda Kniewska – Członek OKR
  5. Zdzisław Wójcik – Członek OKR

Organem rozstrzygającym jest Sąd Koleżeński, który działa przy Zarządzie Głównym w Warszawie, a przedstawicielem naszego Okręgu jest Danuta Skiba.

Zarząd Okręgu Zachodniopomorskiego Polskiego Związku Niewidomych na podstawie statutu § 37 ust. 2 pkt.8 powołał 25 Kół Terenowych i określił ich teren działania uwzględniając podział terytorialny województwa.

Wykaz kół terenowych PZN OZ:

Lp. Koło terenowe Siedziba koła
1.

Barlinek

Ryszard Budzeń

kom. 601 552 024
barlinek1.pzn@o2.pl

Ul. Strzelecka 29,
74-320 Barlinek
Pn. 10.00 – 15.00
Wt. 10.00 – 15.00
Pt. 8.00 – 15.30 – praca w terenie
2.

Białogard

Lucyna Bąkowska

kom. 508 161 549
lucyna.bakowska
@poczta.onet.pl

Urząd Miasta Białogard
Ul. 1 Maja 18 pok. 02
78-200 Białogard
Pn.- Czw. 9.00 – 12.30
Pt. 9.00 – 12.30 praca w terenie
3.

Choszczno

Buchajczyk Małgorzata

kom. 664 435 382
malgorzata.buchajczyk
@gmail.com

Dom Kultury
Ul. Bohaterów Warszawy 17,
73-200 Choszczno
Pn. 11.00 – 13.00
4.

Darłowo

Włodzimierz Balcerzak

kom. 728 120 596
lidiabalcerzak
@poczta.onet.pl

Klub Seniora
Ul. Wieniawskiego 13a,
76-150 Darłowo
Pn. 10.00 – 11.00
5.

Dębno

Małgorzata Strelczuk

kom. 785 500 360
strelczukmia@op.pl

Urząd Miasta i Gminy
Ul. Piłsudskiego 3,
74-400 Dębno
Wt. 7.00 – 14.00
Śr. 7.00 – 12.00
Pi. 7.00 – 12.30   praca w terenie
6.

Goleniów

Skwarczyńska-Abramczuk Stanisława

kom. 692 862 783
z.kaczor.tpg@wp.pl

Ul. Konst.3 Maja 47,
72-100 GoleniówCzw.10.00 – 12.00
7.

Gryfice

Domańska Krystyna

kom. 661 032 455
krysiadom@wp.pl

Urząd Miasta
pl. Zwycięstwa 37,
72-300 Gryfice
Pn. 9.00 – 12.00
8.

Gryfino

Kurdzielewicz Aneta

tel. 506 559 905
anetakurdzielewicz
@gmail.com

ul. Sprzymierzonych 1, pok.05
74-100 Gryfino
Pon. – Czw. 10.00 – 13.00
Pt. 9.00 – 14.30 – praca w terenie
9.

Kamień Pomorski

Czerniakowska Wanda

kom. 501 278 937
kom. 785 070 641
k_matecka@op.pl

Związek Emerytów i Rencistów
ul. Kościuszki 3a,
72-400 Kamień Pomorski
Czw. 10.00 – 14.00
10.

Kołobrzeg

Zaleska Janina

kom. 607 737 812
pznkolobrzeg@wp.pl

ul. Okopowa 15a, pok.215
78-100 Kołobrze
gPn. 9.00 – 15.30 – praca w terenie
Wt. – Pt. 10.00 – 15.00
11.

Koszalin

Siwkowska Teresa

kom. 602 407 109
tenia.siwkowska@wp.pl

ul. Zwycięstwa 168, pok 21-29,
75-612 Koszalin
Wt. – Czw. 9.00 – 16.00
Pon. – Śr. 9.00 – 15.30
Pt. 8.00 – 16.00 – praca w terenie
12.

Łobez

Kos Mirosława

tel. 91 397 57 01
kom. 519 895 910
miroslawakos@gmail.com

Biblioteka Mijska
ul. Niepodległości 50,
73-150 ŁobezC
zw. 11.00 – 15.00
13.

Myślibórz

Kowalska Teresa

kom. 500 541 364
pznmysliborz@wp.pl
t.r.kowalscy@wp.pl

ul. Łużycka 4,
74-300 Myślibórz
Wt. – Czw. 9.00 – 15.30
Pt. 9.00 – 16.00 – praca w terenie
14.

Police

Zaborowska Danuta

kom. 607 737 103
danazabo@o2.pl

Ul. Grunwaldzka 15,
72-010 Police
Pn. – Czw.  13.00 – 18.00
Pt. 12.00 – 17.30
15.

Pyrzyce

Głowacka Grażyna

tel. 91 570 00 71 w.402
kom. 503 321 604
grazyna-glowacka@tlen.pl

Urząd Miejski w Pyrzycach
Plac Ratuszowy 1,
74-200 Pyrzyce
Pt. 10.00 – 13.00
16.

Sławno

Radzka Dorota

kom. 603 058 208
pznslawno@gmail.com

Urząd Miasta
Ul. Marii Curie-Skłodowskiej 9
76-100 Sławno
Wt.10.00 – 14.00
17.

Stargard

Błasiak Wanda

tel. 91 577 14 73
kom. 500 670 939
annakoncowik@o2.pl

Ul. Szczecińska 17,
73-110 Stargard
Pn. 8.00 – 13.15 – praca w terenie
Wt. 10.00 – 16.00
Śro. 8.00 – 13.00
Czw. 8.00 – 13.15 – praca w terenie
Pt. 8.00 – 13.00
18.

Szczecin Centrum

Czosnowicz Halina

tel. 91 489 29 98
kom. 507 044 081
szczecincentrum
@pznoz.pl

Ul. Piłsudskiego 37,
70-423 Szczecin
Pn. 12.00 – 15.00
Wt. – Pt. godz. 9.00 – 15.00
19.

Szczecin Prawobrzeże

Drozd Henryk

kom. 604 289 108
h.drozd@o2.pl

Klub Osiedlowy „Żółtek” w
Spółdzielni Mieszkaniowej „Dąb”
Ul. Rydla 93,
70-783 Szczecin
Pn. – Śr. godz. 11.00 – 15.30
Czw. 9.00 – 16.00
Pt. 9.00 – 15.00
20.

Szczecinek

Sakrajda Irena

kom. 500 285 477/a>
pznszczecinek@wp.pl

Ul. 9 Maja 12/1,
78-400 Szczecinek
Pon. – Pt. 9.00 – 15.00
21.

Świdwin

Skiba Danuta

kom. 607 040 574
pznswidwin@wp.pl

Starostwo Powiatowe
Ul. Kołobrzeska 48,
78-300 Świdwin
Czw. 10.00 – 13.00
22.

Świnoujście

Duczmańska Anna

kom. 693 800 622
a.duczmanska@poczta.fm

Ul. Hołdu Pruskiego 13,
72-600 Świnoujście
Wt. 10.00 – 13.45
Czw. 11.00 – 16.00
23.

Wałcz

Kiżewski Józef

kom. 797 496 441
pznwalcz@onet.eu

Ul. Woj. Polskiego 24a,
78-600 Wałcz
Pon. – Śr. 10.00 – 13.00
Czw.  9.00 – 12.00
Pt. 10.00 – 12.00 – Praca w terenie
24.

Złocieniec

Bazis Adam

kom. 661 216 639
adam.bazis.pzn@tlen.pl

Ul. Boh. Warszawy 25,
78-520 Złocieniec
Wt. – Czw. godz. 11.00 – 13.00