Projekt „Widzieć więcej, niż się widzi – wiedzieć więcej, niż się wie”

W ramach realizacji projektu: „Widzieć więcej, niż się widzi – wiedzieć więcej, niż się wie” Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie i Polski Związek Niewidomych Okręg Zachodniopomorski serdecznie zapraszają  wszystkie osoby mające problem ze wzrokiem na następujące wydarzenia::

Bezpłatny seans filmu z audiodeskrypcją – 26 października 2015, o godz. 10.00, w kinie Pionier.

W najstarszym kinie świata, będzie można obejrzeć film „Casablanka” z audiodeskrypcją. Dzięki temu osoby niewidome będą mogły poznać jedno z największych dzieł światowego kina. Na bezpłatny seans zapraszamy seniorów i wszystkie osoby mające problem ze wzrokiem.

Spotkanie wokół literatury i spektakl teatralny – 13 listopada, o godz. 13.00, w filii bibliotecznej nr 54, ProMedia /róg ul. Wojska Polskiego i Krzywoustego/. Spotkanie otwarte, zachęcające osoby niewidome do korzystania z oferty biblioteki, poprzez wypożyczanie audiobooków i filmów z audiodeskrypcją. oraz do uczestnictwa w spotkaniach kulturalnych. Podczas spotkania Krystyna Maksymowicz (aktorka Teatru Współczesnego w Szczecinie) przeczyta fragmenty książek napisanych przez pisarki finalistki Nagrody Literackiej Gryfia. Niewidomi artyści z grupy recytatorsko-teatralnej ESPERO przedstawią spektakl „Kobiety w widnokręgu”, na podstawie prozy Wiesława Myśliwskiego (wystąpią: Wiesława Buczulińska, Alicja Czarnuszka, Danuta Tymecka, Danuta Łuszczak).